piątek, listopad 24, 2017

Weekendowa pożyczka w Gdańsku - zapraszamy do zapoznania się z ofertą

 

 

 

W prawie podatkowym wprawdzie podatnik może dokonywać samo wymiaru, ale „ostatnie słowo” co do wysokości zobowiązania należy do organu podatkowego.
Prawo cywilne i podatkowe różni sposób powstawania zobowiązań i rozstrzygania o treści tego stosunku. Stosunki prawne prawa cywilnego (zobowiązanie cywilne) powstają na zasadzie umowy (wyrażenia woli przez strony), ryzyka, ex delicto. Gdy strony stosunku cywilnoprawnego tworzą taki stosunek np. zawierając umowę, to jedynie przestrzegają prawa, ale go nie stosują. Nie istnieją żadne procedury zawierania umów, choć niekiedy ich prawidłowe i skuteczne zawarcie musi mieć określoną formę prawną (np. pisemną adprobationem albo formę aktu notarialnego). Strony kształtują stosunki prawa cywilnego przed wszczęciem jakiegokolwiek postępowania. Stosowanie prawa cywilnego następuje dopiero w procesie cywilnym. Procesowa „sprawa” cywilna powstaje tylko w przypadku zaistnienia sporu co do bytu, treści, czy sposobu wykonania stosunku prawnego. Do rozstrzygania tych sporów służy wyodrębniony aparat sądowniczy, który nie bierze udziału w pierwotnym kształtowaniu zobowiązania.

 

 

 

Wybrany artykuł

Pożyczki w Bielsko-Białej w 10 min.

Oferta bankowych pożyczek gotówkowych oraz ekspresowych chwilówek dla Bielsko-Białej.

 

 

Katarzyna i Sławomir to młode małżeństwo. Ona jest kasjerką w supermarkecie, a on kierowcą autobusu. Nigdy im się nie przelewało, ale jakoś wiązali koniec z końcem. Pewnego dnia spotkała ich niemiła niespodzianka, a mianowicie zepsuła im się pralka. Gwarancja na ten produkt skończyła się akurat dwa dni temu, więc nie mogli go zareklamować. Niestety Kasia i Sławek nie mieli już żadnych oszczędności, gdyż ostatnio bardzo dużo wydali na leki dla swojego 2-letniego synka. Kasia zadzwoniła do rodziców i zapytała czy pożyczą jej pieniędzy na nową pralkę. Okazało się, że jej rodzice także są teraz w dołku finansowym, dlatego nie mogą jej pomóc. Jednakże mama Kasi dała jej cenną radę. Pani Maria poradziła swojej córce, żeby ta wzięła pożyczkę finansową Bielsko-Biała. To świetne rozwiązanie – powiedziała - Nie musisz czekać kilka miesięcy, aż uzbierasz całą sumę. Formalności jest naprawdę niewiele , a potrzebne ci pieniądze dostaniesz bardzo szybko. Ja już kilka razy korzystałam z takiej pożyczki i zawsze byłam zadowolona. Dam Ci nr do mojego doradcy finansowego. Zadzwoń do niego i umów się na spotkanie. On na pewno Ci pomoże wybrać najlepszą ofertę. Kasia wraz z mężem skorzystała z rady mamy. Już następnego dnia w ich domu była nowa pralka. Dziś Kasia i Sławek nie boją się już pożyczek, a gdy ich znajomi mają problemy finansowe, to zachęcają ich do wzięcia pożyczki Bielsko-Białej.