wtorek, kwiecień 24, 2018

Jakie informacje znajdują się w BIK?

biuro_informacji_kredytowej

W BIK znajdują się:  informacje o Twoich danych osobowych, dane na temat zobowiązań wobec Banków i SKOK–ów, takie jak: data powstania, rodzaj zobowiązania, okres spłaty, waluta, terminowość spłat, informacje o zadłużeniu. Informacje znajdujące się w BIK dotyczą wszystkich rachunków kredytowych, jakie prowadzą lub prowadziły banki lub SKOK–i,

a więc zarówno tych obsługiwanych prawidłowo, jak i tych, które spłacane są lub spłacane były nieterminowo. Innymi słowy: BIK przetwarza wszystkie informacje przekazane przez bank lub SKOK – zarówno pozytywne (kredyty spłacane terminowo), jak i negatywne (kredyty spłacane z opóźnieniem).

 

Wybrany artykuł

Pożyczki w Białymstoku w 10 min.

Oferta bankowych pożyczek gotówkowych oraz ekspresowych chwilówek dla Białegostoku.

 

 

Agata zawsze marzyła o zawodzie adwokata. Już w starszych klasach szkoły podstawowej czytała kodeksy prawne. Była bardzo ambitna i brała udział w wielu konkursach z historii i wiedzy o społeczeństwie. Jako laureat olimpiady z historii bez problemu dostała się na prawo. Na studiach miała najlepszą średnią na roku. Cieszyła się ze stypendium naukowego, gdyż pochodziła z ubogiej rodziny, dlatego nie mogła za bardzo liczyć na pomoc finansową rodziców. Tata Agaty od wielu lat przebywa na rencie z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, a mama dorabia gdzie tylko może. Agata była dumna z siebie, że nie musi brać pieniędzy od rodziców, którym było tak ciężko, a mieli jeszcze na utrzymaniu troje dzieci. Dzięki stypendium socjalnemu i naukowemu oraz korepetycjom z historii i wiedzy o społeczeństwie, których Agata udzielała, była w stanie sama się utrzymać. Dziewczyna marzyła, że gdy zostanie adwokatem i będzie dużo zarabiać, to będzie pomagać finansowo swojej rodzinie. Gdy Agata uzyskała tytuł magistra prawa, miała wielki problem, gdyż nie miała pieniędzy na aplikacje, za które przecież dużo się płaci. Dziewczyna czuła się okropnie. Tak bardzo się starała, a teraz to wszystko mogło pójść na marne. Postanowiła, że musi zdobyć te pieniądze. Nie może przecież zaprzepaścić tylu lat nauki. Agata skorzystała z pożyczki finansowej Białegostoku. Bez problemu dostała się na aplikacje i za pieniądze z pożyczki opłaciła pierwszy rok aplikacji. Podczas praktyk w sądzie poznała przystojnego adwokata Michała, który zaproponował jej dobrze płatną pracę. Dziś Agata i Michał są szczęśliwym małżeństwem i wspólnie prowadzą kancelarię adwokacką. Pożyczka finansowa w Białymstoku zmieniła życie Agaty na lepsze. Twoje życie też może tak się zmienić!